About Us

Slazenger Marka Tarihçesi

 

 

Slazenger İngiltere' deki en eski spor markalarından biridir. Marka kaliteli spor malzemeleri üreten ve pazarlayan bir firma olarak 1881' de kuruldu.

 

 

125 seneyi aşkın bir süre önce Ralph ve Albert; Slazenger markalı yağmurluk işi yapan şirketlerini Manchester' dan Londra' ya taşıdılar ve daha sonra yaz aylarında da satabilecekleri yeni ürün grupları oluşturmaya karar verdiler. Bunun sonucu olarak Sphairistike oyunu için raket ve top üretmeye başladılar.( Bu oyun birkaç sene evvel Walter Clopton Wingfield tarafından bulunmuştu.)

 

 

Slazenger'ın ilk başarısı tenis toplarını ve tenis malzemelerini dünyanın en büyük tenis turnuvalarından biri olan Wimbledon için hazırlamasıdır. Slazenger tenis topları ilk kez 1902 yılında Wimbledon'da kullanılmaya başlandı ve o günden bugüne 100 yılı aşkın bir süredir kullanılmaya devam edilmektedir. Slazenger bu sponsorluk anlaşması ile birlikte, spor branşlarında devam eden en uzun sponsorluk anlaşması olarak da bir rekora imza atmıştır.

 

 

Slazenger bu başarılarının yanısıra diğer spor branşlarında da kaliteli spor malzemeleri üretmeye başladı. Bu spor dallarına örnek olarak kriket, golf, hokey ve squash branşlarını sayabiliriz. Slazenger' ın başarı formülü; hiç kuşkusuz yer aldığı tüm spor gruplarında, en kaliteli spor ürünlerini sunmaktır.

 

 

Geçmişte ve günümüzde, Slazenger markalı ürünleri daima branşlarında en başarılı sporcular kullandılar ve kullanmaya devam etmektedirler. Bu dünya çapındaki sporcuları tek tek saymak çok zor fakat, bu sporculara örnek olarak Fred Perry, Ken Rosewall, John Newcombe, Jimmy Conners, Don Bradman, Len Hutton, Denis Compton, Gary Sobers, Viv Richards, Boby Locke, Ben Hogan, Greg Norman, Jack Nicolas ve Save Ballesteros isimlerini sayabiliriz. Günümüzde ise Tim Henman, Tony Jacklin, Jacques Kallis, Mark Butcher ve daha birçok uluslararası bilinirliği olan sporcu Slazenger markalı ürünleri kullanmaktadırlar.

 

 

Slazenger; bir asırı aşkın tecrübesi ve kalite odaklı prensipleri ile oluşturduğu spor kolleksiyonlarını dünyanın dört bir yanındaki sporseverlere sunarak serüvenine ilk günkü heyecanı ile devam etmektedir. 130 yıllık geçmişi ile diğer markalardan ayrılan Slazenger markasının önümüzdeki yüzyıllarda da sportif başarılarını daha üst seviyelere taşıyacağı kuşkusuzdur.

 

 

Slazenger Türkiye