Ayakkabı Bağcığı En Hızlı Nasıl Bağlanır?

27 Mayıs 2021

Yapacağınız son dokunuş son derece önemlidir. Ayakkabı bağcığı bağlamak bazı kişiler için biraz karmaşık bir süreç olabilir. Karmaşık görünmese bile bağcık bağlamak çok sevilen eylemler arasında yer almaz.  

Ayakkabı bağcığı birçok kişinin aklına, tutmayan düğümler ve yürürken açılarak sürüklenen bağcık görüntüsünü getirir. Bu nedenlerden dolayı ayakkabı bağcığı nasıl bağlanır sorusu sık sık gündeme gelir. Bağcıkları bağlamadan önce, doğru şekilde takmak önemlidir.  

Bağcıkları doğru şekilde takmak için ayakkabının burnunu kendinize doğru çevirdikten sonra bağcıkları ortadan ikiye katlayarak tam orta noktasını bulmanız gerekir. Orta noktayı bağcık deliklerinin tam ortasına denk getirdikten sonra, her iki bağcık ucunu da ilk bağcık deliklerine yerleştirebilirsiniz.  

Bağcıkların hala eşit uzunlukta olduğundan emin olduktan sonra sağdaki bağcığı üst sol deliğe, soldaki bağcığı üst sağ deliğe alttan olacak şekilde geçirebilirsiniz. Bu yöntemi son deliğe gelene dek uygulamanız gerekir. Bu şekilde çapraz geçirilmiş bağcıklara sahip olabilirsiniz. Spor ayakkabı bağcığını çapraz şekilde geçirmek daha estetik bir görünüm kazandırır. Ayakkabı bağlamak hangi yöntemle öğrenilir diye merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.  

Tavşan Kulağı Bağlama Tekniği  

En hızlı bağcık nasıl bağlanır sorusunun cevabı tavşan kulağı tekniği olabilir. Ayakkabı bağlama şekilleri arasında oldukça popüler olan bu teknik, en sık kullanılan bağlama tekniğidir. Erkek sneaker spor ayakkabı bağcığını bağlamak için öncelikle bir düğüm atmanız gerekir.  

Düğümden sonra kısa bağcığı ikiye katlayarak tavşan kulağı şeklinde tutabilirsiniz. Bu arada uzun kalan bağcığı da aynı şekilde katladıktan sonra iki kulağa düğüm atabilirsiniz. Çocuğa ayakkabı bağlamayı öğretmek için ilk önce bu bağlama yöntemi kullanılır. Bazen çocukların bağcık bağlama tekniklerini öğrenmesi zaman alabilir. Çocuk spor ayakkabı bağcığını bağlamayı öğrenemeyen çocuklara cırtlı spor ayakkabı modellerini alabilirsiniz. 

Çember Tekniği ile Bağcık Bağlama 

Çember tekniği, en dayanıklı bağcık bağlama tekniğinden biridir. Bu nedenle sporcular daha çok bu tekniği kullanır. Erkek spor ayakkabı bağcığını bağlamak için bir düğüm attıktan sonra ikinci düğümü de atıp sıkmadan bir çember oluşturmanız gerekir. Dil ortasında oluşan bu çemberden bağcıklarını birini geçirip ayakkabının burnundan topuk yönüne doğru bağcığı uzatabilirsiniz.  

Çemberi bozmadan ikinci bağcığı da çemberden geçirip düz bir şekilde burundan topuğa doğru uzattıktan sonra oluşan kulakları çekerek çemberi kapatabilirsiniz. Bu tekniği botlarda uygulamakta biraz zorlanabilirsiniz.  

Ayakkabı Bağcıklarını Gizleme 

Bazı tarz ayakkabı bağcığı modelleri farklı ve gereğinden fazla uzun olabilir. Bu durumda uygulanabilecek iki seçenek vardır. İlk seçenek bağcıkları kısaltma, ikincisi de gizleme tekniğidir. Uzun ayakkabı bağcığı kısaltma işlemi biraz uğraştıran bir yöntemdir. Bunun yerine gizleme tekniğini kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı giydikten sonra bağcıkları dilin altından bağlayarak bağcıkları sayanın içine saklayabilirsiniz.  

Dilin fazla havada kalmaması için bağcığı çok sıkı bağlamamaya özen göstermeniz gerekir. Bazı modellerde kadın spor ayakkabı bağcığı ayakkabı üzerinde hoş bir görünüm sergilemez. Böyle durumlarda da bağcıkları gizleyerek modelin daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra ayakkabı aksesuarları satışı yapan mağazalardan yeni ve tarzınıza uygun ayakkabı bağcıkları da satın alabilirsiniz. 

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.