Ayakta Çalışanlar için Sneaker Ayakkabı Nasıl Seçilir?

31 Ocak 2022

Doktor, hemşire, havaalanı çalışanı, öğretmen, kasiyer, satış danışmanı, güvenlik ve daha birçok meslek sürekli olarak ayakta durmanızı gerektirir. Böyle bir işe sahipseniz o zaman rahat spor ayakkabı ve sneaker ayakkabı giymenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Çünkü yanlış seçilmiş sert bir ayakkabı ağırlığınızı desteklemek için ayaklarınızı zorlar ve kaslarınızı, sırtınızı ve eklemlerinizi incitebilir. Neyse ki tüm gün ayakta durmanın uzun vadeli etkilerini önlerken ayaklarınızı korumanın birçok yolu var. En etkili yöntemlerden biri tüm gün ayakta durmaya uygun ve rahat bir günlük spor ayakkabı seçimidir.

İşte tabanından astarına kadar ayaklarınızı destekleyen ve sizin için en doğru kadın veya erkek spor ayakkabı seçimi için dikkat etmeniz gerekenler!

Siyah Spor Ayakkabı

Sneaker Ayakkabılarda Hafiflik

Rahat bir kadın veya erkek sneaker ayakkabı ararken ilk bakılması gereken ayakkabının toplam ağırlığıdır. Ağır yüksek tabanlı sneaker çeşitleri size ekstra enerji sarf ettirebileceği gibi kaslarınızı çok daha fazla yormanıza neden olur. Bu sebeple hafif ama dayanıklı bir ayakkabı seçmeniz tavsiye edilir.

Spor Ayakkabıların Dayanıklılığı

Tüm gün ayakta durmanız en rahat erkek spor ayakkabı modellerinin dahi eskimeyeceği anlamına gelmez. Aslında uzun saatler ayakta duran çoğu çalışan hareket halindeki insanlardan daha fazla ayakkabı eskitir. Bunun sebebi ise erkek ve kadın spor ayakkabılarının belirli noktalarına aşırı miktarda baskı uygulanmasıdır. Belirli yerlerden deforme olan ayakkabılar bu noktalardan rahatsızlık vermeye başlayacağı için dayanıklılık oldukça önemlidir.

Sneaker Modellerinde Topuk ve Kemer Desteği

Ne tür bir iş yaparsanız yapın, kemer desteğinin ne kadar önemli olabileceğini herkes bilir. Bütün gün ayakta duran insanlar tüm ağırlıklarını tendonlara ve bağlara verir. Uzun vadede birçok soruna yol açabilen bu yük nedeniyle zarar görmemek için ayak kemerinizi destekleyen bir erkek/kadın yürüyüş ayakkabısı seçebilirsiniz. İyi bir kemer desteği gün sonunda daha az yorgunluk ve daha fazla üretkenlik anlamına gelir. Bu sebeple düz tabanlı ayakkabılardan kaçınmalı ve ayak ortopedinize uygun topuk destekli sneaker modellerini tercih etmelisiniz.

Erkek Spor Ayakkabı

Spor Ayakkabılarda Şok Emici Dış Taban

İş yerinde uzun süre ayakta kalan insanlar, sürekli değişen pozlar nedeniyle kayma ve düşmelere oldukça yatkındır. Çünkü işle ilgili yaralanmaların büyük bir yüzdesi kayma ve düşme sonucu meydana gelir. Mesleğiniz veya ortamınız ne olursa olsun, kaymaz dış tabanlara sahip olmak tüm gün boyunca ayakta kalmanızı sağlar. Ayrıca erkek/kadın günlük spor ayakkabılarda tüm enerjinin ayağa geri dönmesini sağlamak için yüksek düzeyde şok emici taban olması gerekir. Slazenger'ın spor ayakkabıları gibi zemin etkisini en aza indiren ayakkabılara yönelebilir, konforunuzu artırırken ayaklarınızı koruyabilirsiniz.

Sneaker Ayakkabıların Dolgu ve Yastıklama Özelliği

Tüm gün ayakta kalmayı planlıyorsanız ekstra dolgu ve yastıklama dikkat etmeniz gereken  en temel özelliklerden biridir. Baskıyı azaltmak ve konforunuzu desteklemek için ekstra dolgulu ve yastıklı kalın tabanlı beyaz sneakers seçebilirsiniz. Çünkü erkek veya kadın sneaker ayakkabılarda bulunan yastıklama ve ped desteği, ayaklarınıza dinlenme alanı ve rahat hareket kabiliyeti sağlar.

Spor Ayakkabılarda Nefes Alan Astar ve Saya

Tüm gün hareket etmeniz sonucu ayaklarınızda oluşan nem birçok soruna neden olabilir. Erkek/kadın sneakers modellerinde bulunan uygun havalandırma, ayakkabı içerisinde havanın her zaman taze kalmasını sağlar. Bu sadece serin kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda nemi su buharı olarak ayaklarınızdan uzaklaştırır.

Çok renkli veya siyah, beyaz sneaker seçmeniz fark etmeksizin tüm bu özellikleri içeren bir spor ayakkabı tercih ederek gününüzü daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Erkek Sneaker Spor Ayakkabı

Gündelik hayatta rahatça giyebileceğiniz, hem tarzınızı yansıtacak hem de gün boyu ayakta kaldığınız yorucu bir mesleğiniz varsa size konforlu bir ayakkabı deneyimi sunacak sneaker ayakkabılar Slazengar'da. Hemen online satış mağazamıza gelip, kendinize uygun ayakkabıları inceleyip satın alabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.