Bot Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

02 Kasım 2020

Ergonomik Tasarımıyla Konforlu ve Sağlıklı Kullanım İmkânı

Bot seçiminde öncelikle ayak anatomisine uygun olan modellere yönelmek gerekir. Bu sayede gün boyunca rahatlık ön planda olur. Hemen hemen her gün giyilen botların ayak tabanını ve kemerini kusursuz şekilde desteklemesi gerekir. Böylece ayak sağlığı açısından da herhangi bir problem yaşanmaz.

Bazı botlarda bu tür detaylara dikkat edilmez. Bu durum ayaklarda ağrı oluşmasına neden olur. Ayrıca topuk dikeni gibi rahatsızlıkların oluşmasına da zemin hazırlar. Bunlara ek olarak bağcıklı olan modellerde bağcıkların tarzına dikkat etmek gerekir. Özellikle karşı havalarda ayağın kavranmasına izin veren bağcıklarla güvenilir bir deneyim yaşanır.

Kaliteli Materyallerle Üretilen Botlar Sayesinde Sıcak ve Konforlu Ayaklar

Soğuk kış günleri için seçilen botlarda ister istemez öncelikli hedef ayakların sıcak tutulması olur. Botlar giyildiği zaman ayaklar üşümemeli ve gün boyunca ayakların rahat olması sağlanmalı. Bu nedenle alınan botun kaliteli materyallerden yapılmış olması önemlidir.

Deriden üretilen botlar ayakları sıcak tutma konusunda oldukça başarılıdır. Bunun yanı sıra içi yünlü olan botlar da sıklıkla tercih edilir. Gerçek yünden yapılan botlar ayaklarda terleme yapmaz ve her zaman ayakları kuru tutar. Nefes alabilir özelliği sayesinde oldukça popülerdir.

Süete olan ilgi yoğun olmasına rağmen ayağı sıcak tutma konusunda başarılı değildir. Sentetik yünlerden yapılan botlar ise ayağın terlemesine neden olur. Son olarak ayakların sıcak tutulması için botun tabanına da özen gösterilmesi gerekir. Taban ayakları soğuk zeminden koruyabilecek kadar kalın olmalıdır. 

Kaymaz Tabanlar ile Güvenli Kullanım Olanağı

Kış günlerinde kullanılan botların kaymaz taban olması gerekir. Aksi takdirde yağışın ve buzlanmanın olduğu zamanlarda rahat yürümek imkânsız hale gelir, istenmeyen kazalar oluşabilir.

Güvenli ve rahat bir kullanım için kaymayı önleyen kauçuk tabanlara sahip botlar tercih edilmelidir. Zemine kuvvetle temas eden bot tabanları sayesinde sorunsuz bir şekilde yürümek mümkün olur. 

Nefes Alabilir Malzemeden Yapılan Botlarla Hijyenik Kullanım

Botların malzemesine dikkat ederken ayakların terlememesi için nefes alabilir özellikte olan malzemelerle yapılan botlar tercih edilmelidir. Bu sayede ayaklarda bakteri oluşumu ve koku olmaz. Sağlıklı ve hijyenik bir kullanım imkanı sağlanır. Aksi halde sıklıkla terleyen ayaklarda mantar gibi pek çok sağlık problemi ortaya çıkabilir.

Su Geçirmeyen Dış Materyal Sayesinde Kuru ve Sağlıklı Ayaklar

Bot seçimi sırasında su geçirmeyen malzemeden yapılan modellerin tercih edilmesi önemlidir. Yağmur ve kar yağışından olumsuz etkilenmemek için ayakların her zaman kuru kalması gerekir. Kalitesiz malzemeden yapılan botlar su sızdırdığı için kullanıcıların hastalanmasına neden olur.

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.