Bot Alışverişi Yaparken Bunlara Dikkat Edin !

11 Ocak 2021

Günümüzde çok farklı tarz ve modelde bot alternatiflerinin tasarımını bulmak mümkündür. Günlük kullanımdan özel gecelere kadar geniş bir perspektifte seçim yapılırken, kullanılan materyal ve aksesuarlar ile her tarza hitap edecek seçenekler kullanıcılara sunulur. Ancak kışlık bot seçerken hem rahat ve konforlu olsun hem de şık olsun isterseniz bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecektir. 

Yağmurlu Havalar İçin Bot Seçimi Nasıl Olmalıdır 

Yağmurlu havalarda su geçirmeyen özelliğe sahip bot tercih etmeniz gerekir. Sıradan botlar aşırı yağışlı havalarda kurtarıcı olmayabilir. Bunun yerine yağmur botu tercih edebilirsiniz.  

Yağmur botlarının özel olarak tasarlanan yapısı sayesinde dışarıda özgürce zaman geçirebilirsiniz. Su geçirmez botlar bağcıklı ya da çizme şeklinde modellerden oluşur ve genellikle yağmur botlarında fermuar tercih edilmez. En sık tercih edilen çizme şeklindeki kadın bot modelleri şık ya da sportif detaylarla sunulur. Bu yönüyle özellikle etek ya da jeanlarla birlikte mükemmel uyum sağlar.  

Erkek bot modelleri ise genellikle bağcıklıdır. Bağcıklı botların sportif görünümü yağışlı havalarda mücadelenizi sportif hale getirir. Yağmur botu alırken tarzınızı ve gideceğiniz ortamı dikkate almanız gerekir. Bu doğrultuda renk ve tasarım detaylarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.  

Ayrıca satın alacağınız botun bilgilerinde “waterproof” ibaresi olup olmadığını göz önüne almanız oldukça önemlidir. Waterproof ibaresi bulunan kadın ve erkek bot çeşitlerinde hem günlük hayatta hem de sportif aktivitelerde güvenli kullanım imkanı ortaya koyar.  

Karlı Havalar İçin Bot Seçimi Nasıl Olmalıdır 

Ülkemiz soğuk havanın hakim olduğu bir iklimde yer alır. Bu doğrultuda kış mevsiminin çetin geçtiği göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Kış aylarında topuklu bot modelleri her ne kadar şık görünüm ortaya çıkarsa da, işlevsellik açısından tercih edilmemelidir. Yine de özellikle kar ve buzun yoğun olduğu havalarda topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız taban detayını dikkate almanız gerekir.  

Taban kısmı kaydırmaz özellik gösteren bayan bot modelleri güvenli kullanım ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra; kauçuk ve TPU taban kış mevsimi için uygun bir tercihtir. Erkek bot modelleri ise klasik ya da sportif giyimden hoşlanan erkeklere hitap etmeyi başarır. Ürün çeşitliliğinin zengin olması her tarzdan erkeğin kendine yakışan modeli bulmasını kolaylaştırır.  

Kış için deri bot uygun bir model tercihidir. Deri modeller soğuk havalarda ayaklarınızın üşümesini engellemesinin yanı sıra, kar ve yağmuru çekmemesiyle de tercih edilir. Eğer kış sporları için uygun bir ürün arayışı içindeyseniz outdoor botlar uygun olacaktır. Outdoor bot doğada geçirdiğiniz zamanı güvenli ve işlevsel hale getirir. Bu sayede aktivitelerinizde performansınız artış gösterir. 

Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.