Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Spora Başlamalı?

30 Temmuz 2021

Sağlıklı ve zinde bir beden için gerekli olan çocuk sporları, çok çeşitli seçeneklerle karşınıza çıkar. Bununla birlikte bazı spor aktivitelerine başlama zamanı, belirli yaş aralıklarına denk geldiğinde çok daha ideal olur.  

Peki, çocuklar hangi yaşta hangi spora başlamalıdır? Bu sorunun cevabını merak eden ebeveynler, bu konuda araştırma yaparak adım atar ve çocukları için doğru seçimler yapmaya özen gösterir.  

Bu durum çocuk spor ayakkabı seçimleri için de geçerli olur. Hem yapılan spor aktivitesine, hem sporun yapıldığı alandaki zemin koşullarına hem de çocuğun ayak yapısına bağlı olarak seçilmesi gereken kız / erkek çocuk spor ayakkabıları, sporun çok daha verimli olmasına yardımcı olur.  

Yaş Gruplarına Göre Spor Seçimi Nasıl Yapılır? 

Çocuklar için spor hareketleri çok önemlidir ama belirli sporlara başlama zamanı yaşa göre değişebilir. Bu nedenle yaş gruplarına göre seçim yapmak gerekir. Örneğin; 

  • 2–3 yaş arası çocuğunuz varsa ona ufak tefek hareketler yaptırmalısınız. Özellikle koşma, yakalama ya da zıplama gibi hareketler onlar için oldukça idealdir. Siz de çocuğunuzu gözetim altında tutarak ve uygun erkek ya da kız çocuk spor kıyafetleri giydirerek çocuğunuzun koşmasını, suda oynamasını, yürümesini ya da dans etmesini sağlayabilirsiniz.  

  • 4 yaş spor aktiviteleri arasında ise yüzme, dans, jimnastik veya ip atlama gibi sportif faaliyetler yer alır. 4 ile 6 yaşlarında tercih edilen bu tür aktiviteleri çocuğunuza yaptırırken kaliteli erkek / kız çocuk spor ayakkabı modellerinden birini tercih ederek sağlıklı bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.  

  • 7 yaş spor aktiviteleri z konusu olduğunda ise basketbol, voleybol, futbol, jimnastik, yüzme, bisiklet, tenis gibi sporlar yer alır. Doğru bir şekilde tercih edebileceğiniz erkek / kız çocuk spor giyim ürünleriyle destekleyebileceğiniz çocuğunuzun en iyi şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Kız çocuk spor tayt modellerinden erkek spor şortlara kadar birçok ürün, bu noktada size yardımcı olur. 

  • 11 yaş spor aktiviteleri de oldukça çeşitlidir. Bu yaşlarda özellikle atletizm, güreş, boks, tekvando gibi sporlar ideal olur. 13 yaş spor aktivitelerinde de yer alan tüm bu sporlar için temel eğitim alınır. Denge, koordinasyon, esneklik gibi konularda çocuklar geliştirilir.  

Çocuklar için spor aktivitelerini özenle seçerken giydikleri kıyafetlerin de spora uygun şekilde tasarlanmış olmasına itina göstermeniz gerekir. Özellikle çocuklara göre spor ayakkabı seçerken sağlıklı ve konforlu modellere yönelmeniz gerekir.  

Çocuklar Spor Yaparken Nasıl Giyinmeli? 

Çocuklar için evde spor aktiviteleri olduğu gibi dış mekânlarda gerçekleştirilebilen sportif faaliyetler de mevcuttur. Siz de çocuğunuzun eğlenceli ve sağlıklı zamanlar geçirmesi için onu spor konusunda teşvik etmelisiniz. Bunu yaparken de hem sağlığı hem de konforu için kaliteli erkek / kız çocuk spor giyim ürünleri arasından seçim yapmalısınız. Bu tür kıyafetleri hareketli ve renkli tasarımlarla aldığınız takdirde, çocuğunuzun da spor için heveslenmesini sağlayabilirsiniz.  

Renkli ve canlı kıyafetlerle eğlenceli sporlar çok daha keyifli hale gelir. Mavi, kırmızı, pembe, yeşil eşofman takımlarından mor, lila, sarı veya lacivert tayt modellerine kadar tercih edebileceğiniz sayısız seçenek sizlere sunulur. Seçim yaparken kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekir.  

Ayakkabı da bu tür sporlarda oldukça önemli bir unsurdur. Özellikle beyaz spor ayakkabı çocuklar arasında rağbet görür çünkü bunlar her tarza ve zevke hitap eder. Ayrıca hemen hemen her kombinle uyum yakalar. Siz de aradığınız kız ya da erkek çocuk spor giyim ürünleri için Slazenger sayfalarına göz atabilir ve ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz.  

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.