Çocuklar İçin Spor Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

21 Haziran 2021

Oradan oraya koşuşturan çocukların rahat hareket etmesi ve ayaklarının ağrımaması için kaliteli ve güvenilir spor ayakkabılar arasından seçim yapılması gerekir. Çocuklar için doğru ayakkabı seçimi çok önemlidir ve süreç büyük özen gerektirir.  

Kız ya da erkek çocuk sneakers alacağınız zaman evinizde yedek ayakkabı da bulundurmayı düşünerek hareket etmelisiniz. Sürekli dışarıda olan çocuğunuzun ayakkabısını her kullanım sonrasında bir süre dinlendirmeniz gerekir. Bu nedenle minimum 2 ayakkabının olduğundan emin olmanız önemlidir.  

Seçim sürecinde çocuğunuzun tarzı da çok önemlidir. Kız çocuk renkli ayakkabı modelleri canlı ve hareketli yapıda olurken erkek çocuk spor ayakkabıları daha maskülen, sade ve havalı olur. Bunlar arasından seçim yaparken ise çocuğunuzun stili ön planda olur. Genel olarak diğer kıyafetlerine uygun renklerde modellere yönelebilirsiniz. Bu noktada her kıyafetle uyum sağladığı için beyaz spor ayakkabı çocuklar arasında oldukça popülerdir.  

Siz de en güzel çocuk ayakkabıları arasından seçimler yaparak çocuğunuz için doğru ürünlere yönelebilir ve onun sağlıklı, güvenli ve mutlu olmasını destekleyebilirsiniz.  

Sağlıklı ve Güvenilir Bir Deneyim İçin Doğru Spor Ayakkabı  

Bir spor ayakkabının tasarım özellikleri ve tarzı oldukça önemli olsa da çocuklar için öncelikli olarak sağlıklı ve güvenilir seçeneklere yönelmek gerekir. Erkek ve kız çocuk ayakkabıların ayak yapısına uygun şekilde tasarlanmış olması gerekir. Ayağa tam oturan ürünler, ayak sağlığı uzmanlar tarafından desteklenmelidir. Bu sayede gün boyunca ayakta olan ve oradan oraya koşuşturan çocuklar, ayaklarıyla ilgili sorun yaşamaz.  

Erkek ve kız çocuk spor ayakkabı modellerinin hangi malzemeden yapıldığı çok önemlidir. Nefes alabilir yapısı olan tasarımlar, çocuklarınızın ayaklarının kuru kalmasına yardımcı olur. Ayrıca ayaklarda bakteri olmaz ve kökü koku problemi yaşanmaz. Esnek yapısıyla ayakların rahat etmesini sağlayan erkek ve kız çocuk sneakers modellerinin hafif olması da önemlidir. Böylece çocuklar kolay kolay yorulmaz.  

Çocuklara göre spor ayakkabı seçerken modellerin yerle doğrudan temas halinde olmamasına özen göstermelisiniz. Her ayakkabının topuk desteği olmalıdır. Ayrıca destek kısmının geniş ve yuvarlak olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde ayakkabının burun genişliği de çok önemlidir. Hem kız hem de erkek çocuk kramponlarında burun genişliğinin ayak parmaklarının şeklini bozmayacak biçimde olması gerekir. Böylece ayaklar rahat ederken parmaklarda da herhangi bir şekil bozukluğu da yaşanmaz.  

Spor Ayakkabı Numarası Nasıl Seçilir? 

Satın alma sürecinde en çok sorulan sorulardan biri de spor ayakkabı numarası nasıl seçilir olur. Günümüzde çok çeşitli numaralarda model bulunur. 33 numara spor ayakkabı alabileceğiniz gibi ihtiyaca göre 35 numara spor ayakkabı modellerine de sahip olabilirsiniz. Burada önemli olan çocuğunuzun ayak numarasını doğru bilmenizdir.  

Yapılan en büyük hatalardan biri ise çocukların hızlı büyümesi nedeniyle onlara gereğinden büyük ayakkabı alınmasıdır. Böyle zamanlarda çocuklar ayaklarını kontrol etmede zorluk yaşar ve birçok kazanın yaşanma olasılığı artar. Ayrıca kendini konforlu hissetmeyen çocuğun kendine olan güveni azalır. Bu nedenle oğlunuzun ayağı 35 numara iken 36 numara erkek spor ayakkabı almanız hata olur.  

Gereğinden küçük olan ayakkabı ise ayakları sıkar ve ağrı yapar. Şişliklerin de oluşmasına neden olan bu durum ciddi ayak sağlığı rahatsızlıklarına da neden olabilir. Özellikle tırnak batması gibi sorunlar sıklıkla ortaya çıkar.  

Havadar, esnek ve kaliteli olan erkek ya da kız çocuk beyaz sneakers modellerinden alabileceğiniz gibi farklı renklerde seçeneklere de yönelebilirsiniz. Bu konuda her daim yanınızda olan Slazenger bünyesinde indirimli çocuk ayakkabı modellerini inceleyerek üstün kaliteyi mümkün olan en uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz.  

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.