Çocuklara Krampon Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

05 Mayıs 2021

Bu sayede enerjisini dışarıya aktararak arkadaşlarıyla sosyalleşir. Futbol maçlarında doğru ekipman kullanımı önemli bir konudur. Bu doğrultuda çocuk krampon seçenekleri arasından uygun olan ürünü seçmek gerekir.  

Çocuk halı saha ayakkabısı futbol maçının doğru ve güvenli şekilde yapılmasını sağlar. Farklı zeminlere özel olarak üretilen çocuk krampon modelleri kayma ve düşme probleminin önüne geçerek yüksek performans ortaya koyar. Model seçeneklerinin renk alternatifleri oldukça fazladır. Her çocuğun tarzına uyum sağlayan model seçenekleri, göz alıcı görünüm ortaya çıkarır. 

En iyi çocuk krampon çeşitleri ayak yapısıyla uyum sağlama özelliğine sahiptir. Özgürce hareket edebileceğiniz ürün seçeneklerini ister okulda, ister sokakta, isterseniz de halı saha ortamında güvenle kullanabilirsiniz. Rahatlığın ve kolay kullanımın ön plana çıktığı model seçeneklerini Slazenger üzerinden inceleyerek seçim yapabilirsiniz.  

Zemine Uygun Krampon Seçimi Nasıl Yapılır? 

Çocuk krampon modelleri çivili ve çivisiz başta olmak üzere çeşitli kategorilere ayrılır. Ayak numarasına uygun olan ve mükemmel uyum sağlayan çocuk krampon ayakkabı seçenekleri farklı teknolojilerle donatılır. Bu sayede her çocuğun ergonomik rahatlığını yükseltir.  

Suni çim krampon modelleri zeminin yumuşak olması sayesinde güvenli kullanım özelliği sunar. Özellikle zeminin özelliklerinin göz önüne alınması sakatlık ve yaralanmaları önemli ölçüde etkiler. Çim saha krampon modellerinin farklı zemin türlerinde giyilmemesi önerilir.  

Çivili krampon modellerinin alt kısmında çiviler bulunur. Bu çiviler zeminde uygunluk ve rahatlık açısından önemlidir. Ancak, çivili ayakkabılar kesinlikle halı saha maçlarında tercih edilmemelidir. Halı sahada halı saha futbol ayakkabısı tercih etmek gerekir. Halı saha için özel olarak üretilen modeller güçlü kavrama ve zemine sağlam basmak açısından önemlidir. Halı saha krampon modellerinin alt tabanlarının özel yapısı uzun ömürlü kullanımlarda dahi ayak anatomisine uygunluk sağlar  

Krampon Numarası Nasıl Seçilir? 

Sıklıkla merak edilen konular arasında halı saha ayakkabı numarası nasıl seçilir konusu yer alır. Halı saha ayakkabısı bedenine karar verirken ayak ile tam uyumlu olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Ayakkabının ön ya da arka kısmında boşluk olmamalıdır. Aynı zamanda modelin ayakları sıkmaması ve giyip çıkarırken kolay kullanım sunması da önemli detaylar arasında yer alır.  

Bazı çocuklar bilekli krampon giymeyi tercih eder. Çocuk bilekli krampon modellerinin ayağı sarma ve istenmeyen hareketleri engelleme özelliği daha fazladır. Ayağı güçlü şekilde tutan ürün seçenekleri ebeveynler tarafından da güvenle tercih edilir. Krampon bedeni seçimi yaparken çorapla deneme yapılması önerilir.  

Özellikle futbol yaparken giyilecek çorap ile deneme yapılması beden uyumu konusunda önemlidir. Krampon seçiminde en önemli noktalardan bir tanesi de bağcıklı mı yoksa bağcıksız mı olduğudur.  

Bağcıklı krampon modelleri dinamik görünüm ve havalı stil ortaya koymak açısından vazgeçilmezdir. Model seçeneklerinin sportif görünümü çocukların tercih etmesini sağlar. Bağcıksız krampon ise zamandan tasarruf edebilmek açısından ideal bir seçimdir. Özellikle giyip çıkarırken kolaylık sağlaması çocukların işini kolaylaştırır. Çocuk krampon çoraplı modelleri de pratiklik isteyen kişilerin tercihleri arasında yer alır. Özellikle ayakkabı ile çorabın uyumu futbol maçlarına keyif katar. 

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.