Erkek Çocuk Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

17 Ağustos 2021

Gün içinde hareket halinde olan çocukların özgürlüğünü koruyabilmesi için doğru ayakkabının seçilmesi gerekir.  

Çocuklarda ayakkabı seçimi gelişimin rahatlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur. Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri kullanım amacı doğrultusunda kategorilere ayrılır. Çocuğun kullanım amacı ve kriterleri doğrultusunda alışveriş yapmak gereklilik gösteren bir konudur. Bu nedenle doğru marka ve kaliteli ürün seçimi son derece önemli role sahiptir.  

  • Ayakkabının Ayak Yapısına Uygun Tercih Edilmelidir 

Çocuklar için doğru ayakkabı nasıl seçilir, sorusu sıklıkla merak edilir. Yetişkinler kendileri için ayakkabı seçiminde kriterlerini çok net ifade edebilir. Ancak çocuklar için seçim yaparken sorumluluk yetişkinlere düşer. Çocukların ayak yapısının ve ihtiyaçlarının değerlendirilmesi rahatça hareket etmeleri açısından çok önemlidir. Genel itibari ile ayakkabıları “spor” ve “klasik” olarak iki gruba ayırmak mümkündür. Çocuk spor giyim kategorisi en sık tercih edilen ürünlere ev sahipliği yapar. Ayak yapısına ve bedenine uygun modelin seçilmesi için kalıbın araştırılması gerekir. Özellikle çocuğunuzun ayak yapısına göre araştırma yapmanız önemli bir konudur.  

  • Spor Ayakkabı Tabanına Dikkat Edilmelidir 

Çocuklar için spor ayakkabı seçerken taban özellikleri dikkate alınması gereken bir konudur. Erkek çocuk sneakers modelinin yapısı esnek ve yumuşak olmalıdır. Ayakkabının yumuşak yapısı, günlük hareketleri özgür hale getirir. Ayrıca spor ayakkabının ön kısmının darbelere karşı dayanıklı olması gerekir. Özellikle spor ile uğraşan çocuklar için ön kısmın dayanıklılığı önemlidir. Ayakkabı, çocuğunuzun ayağını saran yapıda olmalıdır. Ayakkabının güçlü tutuş ortaya koyması, düşme ve burkulmaların önüne geçen bir detaydır.  

Bebek Ayakkabısı Nasıl Seçilir? 

Aileler, en çok bebeklere ayakkabı seçerken zorluk yaşar. Özellikle bebeğe seçilecek olan ilk adım ayakkabısı sağlık açısından önemli bir konudur. Genellikle bebekler, 2 yaşından itibaren ayakkabı giymeye ihtiyaç duyar. Bebeğinizin yürümeye başlama yolculuğunda doğru ayakkabı seçimi yapmak için yumuşak yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayakkabı, hafif yapıda olmalı ve bebeğinizin ayağını sıkmamalıdır. Giyip çıkarmak açısından kolaylık sağlaması için fermuarlı ya da cırt cırtlı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca indirimli çocuk ayakkabı modellerine sahip olabilmek için kampanya dönemlerini takip etmeniz gerekir. Bebekler, çok kolay büyüdüğü için ekonomik tercihte bulunmanız daha doğru olacaktır.  

Okul Çağındaki Çocuklar İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır 

Okul çağındaki çocuklar için ayakkabı seçerken doğru numarayı bulmanız gerekir. İlk olarak çocuk ayakkabı numarası nasıl seçilir, konusu hakkında bilgi verelim. Çocukların belirli bir döneme kadar ayak numaraları yaşa göre değişiklik gösterir. Ancak 5 ve 6 yaş ayakkabıları çocuğun gelişimine göre değişiklik gösterir. 5 yaşından itibaren çocuğun ayak numarasını çok iyi bilmeniz gerekir. Bunun için çocuğunuzun ayağının kaç cm olduğunu bilmeniz ve satın alacağınız modelin beden aralıklarını bulmanız gerekir. Genellikle tüm modellerde beden bilgisi ve hangi ayak numarası için uygun olduğu bilgisi yer alır.  

Futbol Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Söz konusu erkek çocukları olduğunda futbol sporu da beraberinde gelir. Erkek çocuk krampon seçimi yaparken, modelin kullanılacağı yeri dikkate almanız gerekir. Halı sahada kullanılacak çocuk ayakkabı ile farklı zeminlerde giyilecek modelin özellikleri birbirinden değişiklik gösterir. Bu doğrultuda ürünün çivili mi çivisiz mi olduğunu dikkate almanız gerekir. 

Slazenger, uzun ömürlü ve kaliteli seçeneklere ev sahipliği yapan ürünleri sayesinde adından söz ettirmeyi başarır. Siz de 35 numara spor ayakkabı başta olmak üzere çocuğunuzun kriterlerine uygun olan ürün seçeneklerine Slazenger üzerinden göz atabilirsiniz.  

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.