Erkek Çocuklar İçin Doğru Krampon Seçimi Önerileri

18 Haziran 2021

Bununla birlikte ebeveynler seçim sürecinde hangi detaylara dikkat edecekleri konusunda endişe yaşayabilir. Peki çocuklar için krampon alacağınız zaman nelere dikkat etmeniz gerekir? 

Krampon satın alacağınız zaman öncelikle kullanım alanına özen göstermeniz gerekir. Futbol aktivitelerinin çim sahada mı yoksa halı sahada mı yapılacağına dikkat edilmelidir. Ayrıca sokak futbolu oynayan da çok sayıda çocuk vardır. Onlar için de doğru ayakkabı almanız önemlidir.  

Halı sahada kauçuk tabanlı modeller ideal olurken beton yüzeyde de yine benzeri ürünler tercih edilebilir. Bununla birlikte suni çimde çivili kramponlar ideal olur.  

Suni çimde oynayan çocuğunuz için halı saha krampon almanız büyük hata olur. Bu tür durumlarda çocuğun oyundaki performansı düşer, daha da kötüsü düşüp yaralanması da söz konusu olur. Bu nedenle bileksiz ya da bilekli krampon alacağınız zaman öncelikle zemin için uygun özelliklere sahip olan modellere yönelmeniz gerekir 

Konforlu ve Kaliteli Krampon Modellerini Tercih Edin 

Doğru alan için doğru krampon ayakkabı modelini seçmeniz ne kadar önemli ise bu ürünlerin kaliteli ve konforlu olması da bir o kadar önemlidir. Alışveriş yaparken özellikle orjinal krampon modellerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede kaliteli malzemelerden üretilen ve ayak anatomisine uygun şekilde dizayn edilen seçeneklere sahip olabilirsiniz.  

İster halı saha ayakkabısı ister çoraplı krampon olsun, öncelikle üst tabanın yapısına özen göstermeniz gerekir. Üst yüzeyin esnek olması gerekir. Bununla birlikte aynı zamanda yeterince dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Bu sayede ayakların incinmesi önlenir.  

Erkek çocuklar bazen oyunun heyecanıyla hızlı hareket edebilir ve ayağını incitecek hareketler yapabilir. Böyle durumlarda bu tür kaliteli ürünler ayakların korunmasına katkıda bulunur. Üstün kalitedeki ürünleri mümkün olduğunca uygun krampon fiyatları üzerinden alabilirsiniz. Böylece hava alan, su geçirmez özelliği olan seçeneklere bütçenizi sarsmadan sahip olabilirsiniz.  

Ayakkabı Numarası Konusunda Özenli Davranın 

En çok satılan kramponlar arasından seçim yapsanız bile yanlış numaraya sahip bir ürün aldığınızda paranız boşa gider. Ayrıca çocuğunuz oyun boyunca kendini rahatsız hisseder. Büyük numaralı çocuk spor ayakkabıları kullanıcının düşmesine ve sakatlanmasına neden olabilir. Gereğinden küçük olan modeller ise ayağın ağrımasına ve zarar görmesine yol açar. Bu nedenle doğru numarayı belirleyerek alışveriş yapmanız gerekir.  

Erkek spor ayakkabı modellerinde hangi numaranın sizin için uygun olduğunu ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda bir spor ayakkabıyı deneyerek numarayı belirleyebilirsiniz. Çoğu kişi bir numara büyük olan modellere yönelir. Bu hataya düşmemeniz gerekir. Çivili ya da çivisiz kramponu giydiğinizde ayağın topuğa iyice oturması gerekir.  

Ayak ucunun ise ayakkabıya ortalama 1 cm uzaklıkta olması gerekir. Ayrıca ayakkabıyı denerken kesinlikle futbol çorabı giymeniz önemlidir. Bağcıklı ya da bağcıksız krampon alacağınıza ise siz kendiniz karar verebilirsiniz. Çocuğunuzun hangisinde daha rahat olacağına inanıyorsanız o yönde seçim yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan her türlü krampona Slazenger sayfası üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve üstün kaliteyi indirimli fiyatlarla elde edebilirsiniz. Böylece zahmetsizce satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.