Erkek Çocuklar İçin Spor Ayakkabı Nasıl Seçilir ?

26 Ekim 2021

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri çocukların hızla büyümeleri ve değişen ayak numaralarıdır. Beden uyumu, konfor, ortopedik destek, taban yastıklaması ve zemin tutuşu spor ayakkabılarında tasarımdan önce gelen konulardır. Erkek çocuğunuz için sevimli spor ayakkabıyı seçmek isteyebilirsiniz, ancak en iyi ayakkabı modadan çok uyum ve işleve bağlıdır. Slazenger erkek çocuk spor ayakkabı modelleri çocuklarınızın gün boyu rahat etmelerini sağlayan taban ve ortopedik iç desteği ile çocuklarınızın gelişmeye devam eden ayaklarını korumaya yardımcı olur.

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

Erkek çocuk sneakers koleksiyonu koşu, yürüyüş, halı saha ve günlük modellerden oluşur. Birçok modelin bulunması sebebiyle kafanız karışabilir. Çocuklar için spor ayakkabı seçilirken hangi spor ayakkabı modelinin, hangi aktivitelerde ve ne zaman giyileceğine de karar verilmesi gerekir. Bu yüzden spor ayakkabı modellerini tanımak, uygun spor ayakkabı modelini bulmanızı kolaylaştırır. Erkek çocuk ayakkabı modelleri ve kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Erkek Çocuk Günlük Spor Ayakkabı: Halı saha için tasarlanan modellerin dışında tüm spor ayakkabılar günlük kullanıma uygundur. Her biri ortopedik ve dengeyi sağlayan tabana sahiptir.
  • Erkek Çocuk Koşu Ayakkabısı: Hafif yastıklamaya sahip bu spor ayakkabılar, koşu için ideal destek ve sıçramalarda esneklik sağlar.
  • Erkek çocuk Yürüyüş Ayakkabısı: Taban malzemeleri aşınmaya karşı dirençlidir ve zemin etkisini azaltan yastıklama ile uzun yürüyüşlerde konforludur. Tüm Slazenger spor ayakkabıları gibi dayanıklı saya ile uzun ömürlü kullanıma sahiptir.
  • Erkek Çocuk Krampon: Halı saha ayakkabıları farklı taban tasarımları ile dikkat çeker ve mükemmel tutuş için dizayn edilmiştir. Özel taban plakası sayesinde gerçek ve suni çimlerde kullanılabilir. Ayağı saran astarı ile güven veren bu spor ayakkabı, maç boyunca yastıklama sağlayarak oyun performansı destekler.

Çocuk Ayakkabı Numarası Nasıl Seçilir?

Çocuklarda ayakkabı seçimi için en önemli nokta doğru ayakkabı numarasıdır. Özellikle ilk adım ayakkabısı seçilirken ayak parmaklarının hareketi ve taban yumuşaklığı ön planda olması gerekir ve ilk adım ayakkabılarında alışma süreci yoktur, giyildiği andan itibaren rahat hissettirmelidir. Sağlıklı ayakkabı seçimi için beden ve numaralar hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır:

  • 19 ve 24 numara arası ayakkabılar ilk adımları kapsar ve küçük çocuklar için uygundur. 2-3 yaş arası 23 numara ve üzeri kullanırken 6 yaş ayakkabıları ise ortalama 28 bedene denk gelir. 35 numara spor ayakkabı ve sonrası ise 11 yaş ve daha büyük çocuklar için üretilir.
  • Ayakkabı numaralarına karşılık gelen cm ölçüleri vardır ve asıl dikkate almanız gereken çocukların ayak uzunluğudur.
  • Ayakkabı alışverişinden önce çocukların ayakları net bir şekilde ölçülmelidir.
  •  İki ayak ölçüsü fark edebileceğinden büyük olana göre ayakkabı seçilmelidir.

Çocuklar için Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Koşmak, zıplamak, top oynamak çocukların gün içerisinde yaptığı aktivitelerdir. Tüm bu aktivitelerde önemli rol oynayan spor ayakkabılar, çocuğunuzun tüm gününü ve daha da önemlisi ayak sağlığını etkileyebilir. Doğru numara, kalite, model ve daha birçok unsura dikkat edildiğinde ideal spor ayakkabıyı seçmeniz oldukça kolay bir hale gelir. Spor ayakkabı modellerinde stilden çok işlev öne çıkar ve gün boyu konfor sağlaması gerekir. Fakat çocuk ayakkabıları söz konusu olduğunda desen ve renkler de önemlidir. Çocuklarınızın da beğeneceği bir spor ayakkabı tercih edebilir ve karar verebilecek bir yaşta ise kendisinin seçmesine izin verebilirsiniz.

Çocuk spor giyimde adından söz ettiren Slazenger, ortopedik ve ayağı kavrayan erkek spor ayakkabıları ile de ebeveynlerden tam not alır. Çocuklarınız için indirimli çocuk ayakkabı modellerini  Slazenger’da bulabilir, seçeneklere birlikte göz atabilirsiniz.


Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.