Evde Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Eğlenceli Sporlar

11 Mayıs 2021

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren sporu sevdirmek son derece önemlidir. Çocuklara sporu sevdirmenin en iyi yolu ise evde spor ile oyunu birleştirilmesidir 

Eğlenceli spor hareketlerini oyunlar ile birleştirerek hem onları spora alıştırabilir hem de çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Evinizin bir bölümünü ya da belirli bir alanını spor yapmak için değerlendirebilirsiniz. Bu alanda düzenli bir şekilde çeşitli spor aktivitelerini eğlenceli hale getirerek çalışabilirsiniz.  

Çocuklar için günlük spor hareketlerine esneme, zıplama ve uzanma başlayabilirsiniz. Bu hareketleri eğlenceli hale getirmek için basketbol potası, küçük masa tenisi masası, rollnet veya boks seti kullanabilirsiniz. Masa tenisi, çocuklar için uygun sporların başında gelir. El ve göz koordinasyonunun olumlu yönde gelişmesini etkileyen masa tenisi, refleksleri de harekete geçirir. Son derece eğlenceli olan bu sporda spor yaralanması riski oldukça azdır. Masa tenisi, 6 yaş spor aktiviteleri için idealdir. Basketbol da masa tenisi gibi küçük yaşlardan itibaren eğlencelidir.  

Spor ile Eğlenceyi Birleştirin 

Çocuklarla spor yapmak için çok geniş alanlara sahip olmasanız da mevcut alanı verimli ve keyifli hale getirebilirsiniz. Çocuklar hareketli ve eğlenceli müziğe bayılır. Onları harekete geçiren müzikler eşliğinde jimnastik ve aerobik hareketleri yapabilirsiniz. Çocukların spor atmosferini yaşayabilmesi için egzersiz yaparken çocuk eşofman takımı veya çocuk spor giyim ürünleri giydirerek kolay bir şekilde adapte olmalarına yardımcı olabilirsiniz.  

Aerobik hareketlerinin yanı sıra koridorda ip atlamak, ördek gibi yürümek ve kurbağa gibi zıplamak çocukların keyif alacağı hareketlerdir. Bu hareketler çocukları ilkokul spor hareketlerine de hazırlar. Başka hareketlerle birleştirmeden yalnızca dans etmek bile başlı başına bir spordur. Çocuklarla beraber dans etmek hem onlar hem de sizin harika bir motivasyon olur.  

Evinizde yer sıkıntınız varsa, duvara veya kapı arkasına basket potası monte ederek uzanma ve zıplama hareketlerine küçük yaşlardan itibaren çalıştırabilirsiniz. 9 yaş spor aktiviteleri arasında en çok sevilen spor, basketboldur. Uygun yeriniz varsa, ayaklı basketbol potası bu yaş grubu çocuklar için idealdir. 10 yaş egzersizleri denge ve kas gelişimini desteklemek için idealdir. Bu süreçte pilates topu ile egzersizler yapabilirsiniz. Pilates evde yapılacak sporların en keyiflileri arasındadır.  

Evde Spor Yapmanın Çocuklara Faydaları 

Küçük yaşlardan itibaren spor yapma alışkanlığı kazanmak çok faydalıdır. Evde yapılan sporun çocuklar için faydaları şu şekilde sıralanabilir.  

  • Çocukların ebeveynleri ile evde egzersiz yapması, sporu kolay bir şekilde benimsemelerine yardımcı olur. 

  • Çocukların küçük yaşlarda spora başlaması, daha esnek olmalarını sağlar. Ayrıca el-göz koordinasyonu ile denge kurmayı erken yaşlarda öğrenirler.  

  • Motor becerileri ve koordinasyon yeteneği artar. 

  • Takım olarak hareket etmeyi küçük yaşlarda öğrenir. 

  • Özgüveni gelişir. 

  • Spor yaparken belirli kurallara göre hareket etmeyi öğreneceği için disiplin kazanır.  

Çocukları evde spor yapmaya motive etmek için eğlenceli egzersizlerin yanı sıra, spor kıyafetlerinden de faydalanabilirsiniz. Sadece spor yapmaya özel çocuk spor şort ve çocuk spor ayakkabı gibi kıyafetler giyerek spor yapmaları, motivasyonun yanı sıra disiplin geliştirmelerine de yardımcı olur. Evde egzersiz yaparken spora uygun çocuk yazlık tişört veya çocuk sweatshirt modelleri rahat hareket etmelerini sağlar. 

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.