İlk Kez Kampa Gideceklere Tavsiyeler | Outdoor Giyim

23 Ağustos 2021

Kadın outdoor giyim kategorisinden, hava durumuna kadar her konunun dikkate alınması, kamp esnasında elde edeceğiniz performansı doğrudan etkiler. Kampa giderken mevsim şartları doğrultusunda birçok konuya dikkat ederek, geçireceğiniz zamanı eğlenceli hale getirebilirsiniz.  

1. Gideceğiniz Yeri Çok İyi Öğrenin 

Kamp kıyafetleri satın almadan önce gideceğiniz yer hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Eğer kamp yapacağınız bölgede daha önce kalmış tanıdıklarınız varsa onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Kamp giyimi kategorisi oldukça geniş seçeneklere ev sahipliği yapar. Hava şartlarına göre seçim yapmanız ve ihtiyaç listesi belirlemeniz oldukça önemlidir.  

2. Tüm İhtiyaçlarınızı Listesini Tutun 

Genellikle kamp ortamında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaz. Doğa ile baş başa geçireceğiniz kamp sürecini eğlenceli hale getirmek için temel ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekir. İhtiyaç listesi hem kişisel hem de geniştir. Bu listenin en başına outdoor mont yazabilirsiniz. Ayrıca kışlık bot, kalın kazaklar, battaniye, çorap ve krem gibi eşyaları da listeye eklemeniz önerilir.  

3. Doğru Kıyafetler Seçin 

Kamp yapmaya gitmeden önce kıyafetlerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Çok soğuk ve yağışlı havalarda outdoor giyim tercihinde bulunabilirsiniz. Hava şartları kış mevsimine kıyasla daha iyiyse hırka, yağmurluk ve sweatshirt doğru bir tercih olacaktır. Kıyafetlerinizin rahat olmasına özen göstermeniz önemli bir detaydır.  

4. Hava Durumunu Kontrol Edin 

Seyahat planınızı oluşturduktan sonra hava durumunu kontrol etmeniz gerekir. Gideceğiniz tarihe göre kamp montu, yağmurluk, rüzgârlık ve eşofman takımı seçebilirsiniz. Hava durumu doğrultusunda seyahat planı oluşturmanız kötü bir sürprizle karşılaşmanızı da engeller.  

5. Tecrübeli Kişilerle Beraber Gidin 

Kampa giderken arkadaş çevrenizi çok iyi seçmeniz gerekir. Eğer ilk defa kampa gidiyorsanız birçok olumsuz durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak daha önce kamp tecrübesi olan kişilerle seyahat planı oluşturmanız zamanınızı daha eğlenceli hale getirir.  

6. Doğru Çadırı Seçin 

Outdoor kamp giyimi ürünleri alabilmek kadar çadır seçimi de önemlidir. Kamp yapmak için çadırın kişi sayısı ve özellikleri kriterlerinize uygun olmalıdır. Çadırın olumsuz hava koşullarına karşı etkili şekilde koruma sağlaması gerekir. Ayrıca çadırınızı daima kapalı tutmanız önerilir. Çadırı kapatmanız sizi böcek ve sineklere karşı korumasının yanı sıra, kendinizi daha güvende hissetmenize de imkân tanır.  

7. Aksesuarlar Tercih Edin 

Kadın ve erkek outdoor giyim kategorisi ihtiyacınız olan tüm ürünleri tek çatı altında toplar. En iyi outdoor ayakkabı ve mont kombini oluşturarak kış şartlarıyla mücadele edebilirsiniz. Eldiven, gözlük, atkı ve bere gibi aksesuarlar ise aktivitenizi tamamlayan ürünlerdir. Gün içinde aksesuar kullanarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.  

8. İndirim Zamanlarını Takip Edin 

Slazenger en iyi outdoor bot, mont ve kamp ekipmanlarına ev sahipliği yapar. Sayfamız üzerinden alışveriş yaparken indirim zamanlarını takip edebilirsiniz. Bu sayede ekonomik ve kaliteli ürünlere sahip olarak, ihtiyaç listenizi tamamlayabilirsiniz.  

9. Doğru Bot Seçimi Yapın 

Ayaklarınız üşüdüğünde sırtınıza giydiğiniz mont ve kazağın çok da önemi kalmaz. Atalarımız, birçok hastalığın ayaklardan geçtiğini söyler. Bu doğrultuda kamp ekipmanları alışverişini bot ile yapabilirsiniz. Erkek outdoor bot modellerinde geniş numara seçenekleri bulunur. Ayağınıza uygun olan botu seçerek kamp sürecini sımsıcak hale getirebilirsiniz. Kadın outdoor bot modellerinde ise beden seçeneğinin yanı sıra ayrıca botlardaki renk skalası da oldukça geniştir. 

10.Stresten Uzaklaşın 

Kamp denildiğinde akıllara günlük hayatın stresini atmak gelir. Kamp sürecini eğlenceli hale getirmek için cep telefonunuzu kapatmanız ve kendinizi doğayla baş başa bırakmanız önerilir.  

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.