Outdoor Ayakkabılarını Daha Sıkı Bağlamak İçin Tüyolar

31 Ağustos 2021

Dış mekân aktivitelerinde ister iş olsun ister spor ister gezme outdoor kıyafetler ve ayakkabılar en doğru seçimdir.   

Her mevsim için özel seçenekler bulunur. Kış aylarında sıcak tutan outdoor ayakkabı konforunu yaşayabilirsiniz ya da kamp ve keşif gezilerinde trekking ayakkabı tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta konforlu olmak için de outdoor spor giyim tarzını benimseyebilirsiniz.  

Outdoor ayakkabılar sıradan ayakkabılardan farklı olarak özel yapıya sahiptir. Terletmeyen, su geçirmeyen özel tasarım ayakkabılardır. Spor ayakkabı rahatlığını sağlam ve işlevsel özelliklerle buluşturan bu ayakkabı modellerini giyerken bağcık bağlama stiline dikkat etmelisinizOutdoor ayakkabısı bağlama tekniklerini keşfederek dilediğiniz hareket özgürlüğüne kavuşabilirsiniz. 

Otdoor Ayakkabı Bağlama Teknikleri 

Doğa gezilerinde, dağ tırmanışlarına, yürüyüşlerde ve dış mekân sporlarında sıkı ve hızlı bağcık bağlama tekniklerini bilmek önemlidir. Doğru ayakkabıyı seçmiş olsanız bile doğru şekilde bağlamazsanız sorun yaşayabilirsiniz. Outdoor ayakkabı bağlama stilinin doğru olması için şunlara dikkat etmelisiniz; 

Ayak topuğunun arka tabana tam olarak oturduğundan emin olun 

Ayakkabıyı giyerken öncelikle arka tabana topuğunuzu tam olarak yerleştirmelisiniz. Ayakkabı bağlama tüyolarında ilk ve en önemli adım budur. Topuk tabana tam geriye yerleşmezse bağlama da düzgün yapılamaz. Outdoor bot için de aynı şey geçerlidir. Topuğun arka tabana oturması için hafif darbelerle ayak zemine vurulmalıdır. Böylece topuk arka tabana yerleşir. Çocuk outdoor ayakkabısı giydirilirken de aynı teknik uygulanmalıdır. Ayak arka tabana topuk yerleşiminde ön tarafta parmaklar için yeterli alan oluşur. Bağlama için gereken ayak dengesi sağlanır. 

Önden sıkarak ayakkabı bağcıklarını bağlamaya başlayın 

Bağcıkların bittiği yerden değil başladığı yerden sıkılması gerekir. En iyi outdoor bot bile olsa bu şekilde bağlanmadığında rahat olmaz. Ayakkabının en öndeki halkasından başlayarak ilerlemelisiniz. Çok fazla sıkmadan çok da bol bırakmadan en iyi şekilde bağlamayı yapabilirsiniz. 

Ayakkabıdaki halkaların bittiği yere dikkat edin 

Ayak bileğinin konforu için halkaların bittiği yer çok iyi ayarlanmalıdır. Erkek outdoor ayakkabıda olsun veya kadın outdoor ayakkabılarda olsun bu şekilde bağlanmalıdır. Son halkada atılan düğüme dikkat edilmelidir. Rahatlık için basit ev çok sıkı olmayan ama bolluk da yaratmayan bir düğüm gerekir.  

Düğüm stilini değiştirin 

Klasik düğüm yerine ilk ilmeği çekmeden önce ikinci ilmeği düğümün içersinden geçirerek daha sağlam ve rahat düğüm atabilirsiniz. Sıkı bağcık nasıl bağlanır sorusunu cevaplarken aynı zamanda en rahat nasıl hissedilir buna da dikkat etmenizi öneririz. Kendi rahatlığınızı göz önünde bulundurmalısınız. 

Outdoor Ayakkabı Nasıl Seçilir? 

Outdoor spor giyimde özel bir kategoriyi ifade eder. Çok daha profesyonel kullanım sunan spor giyim kombinleri yapma olanağı sunar. Polar, sweat, tişört, pantolon, eşofman, çanta, ayakkabı gibi birçok farklı outdoor kıyafet ve aksesuar seçeneği vardır. Erkek outdoor giyim modellerinde işlevsel ve konforlu montlar ve ayakkabılar öne çıkar. 

Hem kadın hem de erkekler için çok kullanışlı ve konforlu seçenekler bulunur. Kadın outdoor giyim modellerinde ise polar, mont gibi parçalar ön plandadır. Erkek spor giyimde özellikle outdoor kıyafetlerin önemli bir yeri vardır. Genç erkek spor giyimde özellikle kamp kıyafeti olarak outdoor öne çıkar. Özellikle soğuk kış günlerinde herkes için günlük kullanım rahatlığı sunan outdoor bot tavsiyesi verilebilir. Sıcak tutan, su geçirmeyen, konforlu ve sağlam outdoor bot ve montlar kış ayları için mükemmel seçeneklerdir.  

Outdoor ayakkabılarda geniş ürün seçenekleri ile Slazenger koleksiyonları size aradığınızdan daha fazlasını sunar. Bu şekilde hem konforlu hem de şık kıyafetlerin sahibi olabilirsiniz. 

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.