Outdoor Giyim Seçerken Bunlara Dikkat Edin

11 Aralık 2020

Mevcut hava şartlarının olumsuz etkilerinden sizi korumak amacıyla özel olarak tasarlanan kıyafetler; özellikle yağmur, kar, çamur, rüzgâr, buz veya su birikintileri gibi hayatı zorlaştıran hava koşullarında bile rahat ve konforlu hareket etmenizi sağlarken şık ve modern bir duruş sergilemenize de imkân tanır. Outdoor pantolon, mont, yağmurluk, bot gibi giyim ürünlerinden alırken ise birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Şimdi bu detaylardan kısaca bahsedelim. 

Kaliteli ve Güvenilir Outdoor Giyim Tarzı İçin İç Katmanın Önemi 

Outdoor kıyafetlerden alırken ihtiyaçlarınız ve beğenileriniz doğrultusunda hareket ederken ürünün kaliteli ve güvenilir olmasına da özen göstermeniz gerekir. Bunun için de öncelikle ürünlerin iç katman özelliklerine ağırlık vermeniz gerekir. İç katmanı doğru seçtiğiniz takdirde vücudunuz rahatlıkla hava alabilir ve terleme gibi durumlar söz konusu olmaz.  

Aynı zamanda polyester gibi su tutmaz özellikte olan kumaşlardan yapılan kıyafetler tercih edilmelidir. Böylece kıyafetleriniz kısa sürede kurur. Outdoor giyim tarzı kadar önemli olan bu hususa dikkat edildiği takdirde rahat ve konforlu kullanım imkânı ortaya çıkar.  

Vücut Isısını Muhafaza Eden Orta Katmana Sahip Outdoor Giyim Tarzı Seçenekler 

Outdoor kıyafetlerde sadece iç katman değil, orta katman da büyük önem taşır. Genel olarak vücut ısısını muhafaza etme konusunda başarılı olması gereken orta katman, istenen özelliklere sahip olduğunda vücut ısısı dengeli olur ve sağlıklı bir kullanım imkanı sunar.  

Üşümenizin önüne geçen bu tarz kıyafetlerden özellikle yelek, ceket, mont gibi ürünlerde orta katmana ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Bu tarz kıyafetlerde orta katmanda polar malzemeye daha çok yer verilir.  

Buharı ve Suyu Önleyen Dış Katmanla Konforlu Kullanım İmkanı 

Outdoor giyim erkek ve kadın kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Bu tarz kıyafetler arasından seçim yapılırken dış katmana da dikkat edilmelidir. Özellikle su geçirmez özellikte olan ve buhar yapmayan özellikte olan modellerle konforlu kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.  

İçten dikişli olması gereken bu ürünler, modelleri ve kesimleri ile beğeni topladığı kadar kar, yağmur gibi olumsuz hava şartlarına karşı da oldukça dirençli olması nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Siz de bu tarz outdoor kıyafetler arasından seçim yaparken dış katmanın uygun niteliklere sahip olmasına özen göstermelisiniz.  

Maksimum Konfor Sunan Outdoor Ayakkabı Modelleri 

Outdoor kombinlerin en önemli unsurlarından biri olan ayakkabılar, her türlü olumsuz hava şartında bile keyifli kullanım sağlamalıdır. Bu da ancak su geçirmez özellikte olan ve kaymayan ayakkabılarla mümkündür.  

Aynı zamanda nefes alabilir özellikte olan modeller tercih edilerek terleme gibi problemlerin önüne geçilmelidir. Ayak sağlığı açısından önemli olan bu tür detayların yanı sıra kendi tarzınıza uygun olan ve sizi en güzel şekilde yansıtan tasarımlara yönelerek kendinize özgü bir stil yaratmalısınız. 

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.