Püf Noktası: Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

20 Nisan 2021

Beyaz spor ayakkabı temizliğinde uygun malzemelerin kullanılması şarttır. Özellikle spor ayakkabının formunu koruması ve deforme olmaması için özel olarak üretilen malzemeler kullanılmalıdır. Vitaminli ya da temiz içerikli maddeler ayakkabının ilk günkü şeklini korumasına yardımcı olur.  

Erkek beyaz spor ayakkabı modelini temizlerken birçok eşyadan faydalanabilirsiniz. Bunlardan ilki silgi ile temizlik yapmaktır. Erkek beyaz sneaker üzerinde oluşan minik kirleri silgi ile kolayca temizleyebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ıslak mendildir. Dışarda ayakkabı temizlenmek istendiğinde hemen eliniz ıslak mendile gider. Aslında ıslak mendille ayakkabı temizlemek her zaman doğru bir yöntem değildir. Çünkü bazı ıslak mendillerin içeriğinde alkol bulunur. Alkol, ayakkabının yıpranmasına ve parlaklığını kaybetmesine yol açar. 

Diş Macunu ile Ayakkabı Temizleme Yöntemi 

En etkili temizlik yöntemleri arasında diş macunu yer alır. Diş macunu sadece ağız bakımında değil aynı zamanda deri ve kumaş spor beyaz ayakkabı modellerinin temizlenmesine de tercih edilir. Diş macunu ile kadın beyaz spor ayakkabı temizliği yapmadan önce temiz bir diş fırçası da seçmeniz gerekir.  

Yumuşak uçlu diş fırçasına bir miktar diş macunu uygulayın. Ardından ayakkabının kirli yüzeylerini nazikçe fırçalayın. Ayakkabı tamamen temizlendiğinde nemli bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Beyaz ayakkabı nasıl temizlenir sorusunun başka bir cevabı ise bu ayakkabıların uygun bir şekilde çamaşır makinesinde yıkanması olacaktır. Çamaşır makinesinde yıkanan ayakkabı tertemiz ve yepyeni görünür. Ancak ayakkabıyı makineye atmadan önce uygun bir şekilde sarmanız gerekir. Ayakkabıyı makineye koyduğunuzda sıkışmamasına dikkat ederek tek başına yıkanmasını sağlayın.  

Kız çocuk beyaz spor ayakkabı temizliğinde ise deterjan kullanabilirsiniz. İnatçı lekelerin çıkması için deterjan kullanmanız etkili bir yöntemdir. Eğer bayan beyaz spor ayakkabı temizlenmesine rağmen kenar kısımları hala kirli görünüyorsa kulak pamuğu yöntemini kullanabilirsiniz. Kulak pamuğuna bir miktar kolonya dökerek kenar kısımları silebilir, zorlu bölgelerde de etkili temizlik ortaya koyabilirsiniz.  

Doğal Yöntemlerle Beyaz Spor Ayakkabı Temizliği 

Ayakkabı temizliği nasıl olmalı sorusu sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Erkek ya da kadın beyaz spor ayakkabı bir süre sonra kirlenir. Özellikle yağışlı havalar ayakkabının hem üst hem de alt kısmının kirlenmesine yol açar. Bu nedenle birçok kişi “beyaz spor ayakkabı satın al” denildiğinde temizlik kaygısıyla önyargı ile yaklaşır.  

Aslında erkek ve kadın beyaz sneaker modellerinin temizliğinde doğal yöntemlerle de etkili sonuçlar ortaya koyabilirsiniz. Bu yöntemlerden en etkilisi karbonattır. Her mutfağın olmazsa olmazı olan karbonatı tek başına ya da sabun ile birlikte kullanabilirsiniz. Bir kabın içerisine koyacağınız karbonat, sabun ve su karışımını beyaz sneaker ayakkabı üzerine uygulayarak kısa sürede ilk günkü temizliği yakalarsınız. Ayrıca sirke ile temizlik yöntemi de etkili sonuçlar ortaya koyar. Bu yöntemlerle beyaz spor ayakkabılarınızı kolayca temizleyebilir, beyazın o şık ve estetik görünümünü her zaman yaşayabilirsiniz. 

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.