sadsad x
asdasd

Spor Ayakkabı Seçerken Sıkça Yapılan Hatalar

01 Temmuz 2022

Pek çok kişinin gerek rahat olması, gerekse şık görünümleri nedeniyle ilk tercihi spor ayakkabılar oluyor. Peki sen spor ayakkabı seçerken nelere dikkat ediyorsun? En iyi spor ayakkabıyı seçtiğini düşünerken bazı hatalar yapmış olabilirsin! Spor ayakkabı seçerken sıkça yapılan hataları okuyarak bir sonraki spor ayakkabını doğru şekilde seçebilirsin.

Denemeden Alınan Spor Ayakkabılar

Her ne kadar kendine sabit bir ayak numarası belirlesen de her numara her spor ayakkabı için eşit olmayabiliyor. Bu yüzden spor ayakkabı almadan önce mutlaka denemelisin. Özellikle internet üzerinden seçtiğin ayakkabıda firmanın beden tablosuna bakmadan satın almak iade işleriyle uğraşmana yol açabilir. Mağazalarda ise ayakkabıyı oturarak denemen yapacağın en büyük hata olacaktır. Ayakkabıyı giydikten sonra adımlar atmak daha iyi fikir verecektir. Ayrıca yaygın bir inanış olan “ayakkabı giydikçe açılır” sözüne bakarak bir spor ayakkabı seçmek, yapacağın büyük hatalardan biri olacaktır.

erkek spor ayakkabı

Sadece Görünüşüne Bakarak Spor Ayakkabı Almak

Spor ayakkabı çeşitlerine göz atarken bir model seni çok fazla etkileyebilir. Seçtiğin o şık ayakkabının büyüsüne kapılarak, sağlığın için önemli olacak özellikleri göz ardı ediyorsun. Sadece görünümünden etkilenerek alacağın ayakkabılar kısa bir süre sonra ayaklarında sağlık sorunları olarak geri dönecektir. Bu yüzden görünüşü ilgini çeken ayakkabıların büyüsüne kapılırken bir kez daha düşün!

erkek spor ayakkabı lacivert

Spor Ayakkabını Nerelerde Kullanacağını Düşünmeden Almak

En iyi spor ayakkabı her yerde her şeyi yapabilir mi? Her faaliyeti tek bir spor ayakkabı ile gerçekleştirmek çoğumuzun yaptığı bir hatadır. Spor ayakkabı seçmeden önce onun ne amaçla kullanılacağını önceden belirlemelisin. Yapacağın faaliyetleri göz önünde bulundurmadan yaptığın spor ayakkabı tercihinle onun daha çabuk yıpranmasına yol açmaktasın. Yapacağın aktivitelere göre seçtiğin doğru bir tercihle ayakkabının ömrünü uzatabilirsin.

kadın spor ayakkabı

Spor Ayakkabı Alırken Görevliden Bilgi Almamak

Spor ayakkabı seçerken birçok seçenek içinde kaybolabilirsin. Kafanda bazı şeylerin netleşmesi açısından görevli birinden bilgi almaktan kaçınmak seni yanlış seçimlere yöneltebilir. En iyi spor ayakkabıyı seçmende yardımcı olmanın yanı sıra kafandaki bazı soru işaretlerini de giderecektir. Ayak ve bilek yapına uygun bir sneaker almak için yetkili birilerinden detaylı bilgi edinebilirsin.

kadın spor ayakkabı beyaz

Fiyatına Bakarak Spor Ayakkabı Seçmek

Piyasada her bütçeye uygun erkek spor ayakkabı modelleri ve kadın spor ayakkabı modelleri bulunmakta. İnternet sitelerinde indirime girmiş bir spor ayakkabı kimi cezbetmez ki! Bir spor ayakkabıyı sırf indirimde olduğu için veya ucuz olduğu için almak, hem kalite açısından hem de konfor açısından yapılacak en büyük yanlışların başında gelmektedir. Kaliteli spor ayakkabı almak için önceliğin rastgele seçtiğin indirimli spor ayakkabılar olmamalıdır. Bu yanlışı yapmamak için ayakkabıdan beklediğin özelliklere uygun bir bütçe oluşturmalısın. Oluşturduğun bütçeye göre kendine spor ayakkabı fiyatlarından oluşan bir liste yapabilirsin ve böylece doğru indirimi yakalayabilirsin.

Yanlış Zamanda Ayakkabı Değiştirmek

Ortalama bir spor ayakkabı yaklaşık olarak 600 km kullanım ömrüne sahiptir. Ayakkabının eskidiğini anlamanın tek yolu bu değil. Ayaklarında, dizlerinde ve bacaklarında ağrı hissetmeye başladığında, yeni bir ayakkabı alma vaktin gelmiş demektir. Duygusal bağlar kurduğun ayakkabınla geçirdiğin zamanı çok uzatarak ayak sağlığını riske atabilirsin. Bu yüzden zamanı geldiğinde yeni bir spor ayakkabı almak sağlığın için önem arz etmekte.

Günün Yanlış Saatinde Alışveriş Yapmak

Gün boyu attığımız birçok adım sonunda ayaklarımız günün sonlarına doğru şişme eğilimi göstermektedir. Bu sebepten dolayı öğleden önce deneyerek aldığın ayakkabıda, ilerde rahatlık konusunda sorunlar yaşayabilirsin. Bunu yaşamamak için seçtiğin ayakkabıyı akşam saatlerinde deneyerek almak daha konforlu bir seçim yapmanı sağlar. Bunun yanı sıra ayağında geçici bir sağlık sorunu yaşıyorsan mutlaka iyileştikten sonra ayakkabı satın almalısın. Ayağın yaralıyken yapacağın seçimler, senin için doğru olmayabilir. Bir sonraki sneaker seçimini bu hataları göz önünde bulundurarak seçebilirsin.

Saat Camı Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri Nedir?
Saat Camı Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri Nedir?

Günlük hayatta sıkça kullanılan saatler, zamanı öğrenmenin yanı sıra şık bir aksesuar niteliği de taşır. 

Devamını Oku...
Spor Ayakkabı Seçerken Sıkça Yapılan Hatalar
Spor Ayakkabı Seçerken Sıkça Yapılan Hatalar

Pek çok kişinin gerek rahat olması, gerekse şık görünümleri nedeniyle ilk tercihi spor ayakkabılar oluyor. 

Devamını Oku...
Oversize Tişörtler Nasıl Kombinlenir? Nelere Dikkat Edilmeli?
Oversize Tişörtler Nasıl Kombinlenir? Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek giyiminde son yıllarda trend haline gelen salaş tişört modelleri sokak stilinin vazgeçilmezlerinden biri.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.