Vücut Tipine Göre Tişört Modelleri Nasıl Seçilir?

26 Ocak 2022

Giysileriniz kişiliğinizi, tarzınızı ve seçimlerinizi temsil edebilir. Bu nedenle sadece doğru bir tişört stili seçerek, profesyonel ve kişisel hayatınızda öne çıkabilirsiniz. Yanlış seçilen tişört modelleri, vücut şeklini orantısız gösterebilir. Bu nedenle tişörtlerinizi vücut tipine göre giyinme ipuçlarını göz önüne alarak özenle seçmeniz ve üzerinize tam oturan kıyafetlere odaklanmanız önemlidir.

Erkek ve kadın vücutları, farklı şekil ve boyutlardadır. Peki, kendi vücut tipinize uygun tişörtleri nasıl bulursunuz? Vücudunuzun farkında olmanız bu konuda alışveriş sorunlarınızı çözmeye yardımcı olabilir.

Erkek Mavi Tişört

Doğru Tişört Bedeni Nasıl Seçilir?

Vücut tipine uygun giyinme, size özel yapılmış parçaları giyiyormuşsunuz izlenimi yaratır. Doğru tişört kombinleri için vücut şeklinizi bilmeniz gerekir. Aşağıda vücut tiplerini ve bu tiplere uygun olabilecek tişört seçeneklerini bulabilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipi, omuzlar ve kalça çizgisinin doğrusal olduğu düz bir vücuttur. Bu vücut şeklinde omuzlardan bedene uyan, gövdeye ulaştığında ise genişleyerek açılan erkek spor tişört modellerini seçmek uygundur. Bu tür kesime sahip kadın tişört modelleri, vücut görünümünde kıvrım hissi verir. Aynı zamanda erkek slim fit tişört alternatifleri de bu vücut tipi ile uyumludur.

Kum saati tipi, üstten ve alttan eşit olan bir genişliğe sahiptir. Kişinin vücut kıvrımlarını sergilemeyi sevip sevmediği modeli belirlemede etkendir. İyi oturan bir tişört, bu vücut şeklinde üst ve alt kıvrımları ortaya çıkarır. Bol bir tişört ise, gerçekte olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olur. Bu açıdan bir kum saati vücut tipine sahipseniz, çok dar veya geniş olmayan erkek basic tişört seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Oval vücut tipinde hem erkekler hem de kadınlarda omuzlar ince, karın ve bel bölgesi ise daha geniştir. Oval vücut şekli için dar erkek yazlık tişört modelleri uygun değildir.

Üçgen vücut şekli, düşük omuzlu ve geniş basenli bir vücuttur. Bu vücut tipinde vücudunuzun orantı görünümünü dengeleyen doğru tipte bir tişört seçmeye özen gösterilmelidir. Alt kısmı çok bol olmayan aşağı omuzlu bir tişört bu vücut şekline oldukça yakışır.

Ters üçgen vücut tipleri genellikle omuzdan daha geniş, alt kısımdan dardır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda alt kısımlar üst kısımlara göre daha ince görünür. Omuzdan bol olmayan ve bele kadar genişleyen bir tişört tarzı idealdir. Yandan yırtmaçlı tişörtler kadınlarda son derece iyi sonuç verir. Erkek salaş tişört stilleri de bu vücut şekli ile uyumludur.

Erkek bol kesim tişört modelleri genellikle her vücut tipine uyumludur. Farklı renk ve desenlerde bulunan bu modeller, rahat ve geniş kaliteli tişört modellerini giymeyi sevenler için idealdir.

Erkek Oversize Tişört

Tişört Bedeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tişört yaka tasarımı, boyun hareketlerini kısıtlamamalıdır. Ayrıca oval veya üçgen yüz kesimine sahip kişiler V yaka tişört seçmekten kaçınmalıdır. Yüz şekillerini tamamlayacak kayık veya bisiklet yaka tişört şeklinde geniş bir yakaya sahip tişörtleri tercih edebilirler.

Tişörtün vücut tipinize uygun kesimi, şık görünmenizi ve konforlu hissetmenize yardımcı olur. Bu uyumu yakalamak ancak, vücut tipinizi bilerek sağlanır.

Geniş bir vücut tipine sahip kişiler, dökümlü kesimler giymekten kaçınmalıdırlar. Kalça genişliği bulunan kişiler, özellikle kalça hizasında çok sıkı tasarımları seçmemeye özen göstermelidir.

Bir tişörtün omuzları, köprücük kemiğinin sonundan kolun başına kadar ölçülmelidir. Dar omuzlarınız varsa, omuzları daha aşağıda duran oversize tişört modelleri tercih edebilirsiniz.

Erkek V Yaka Tişört

Tişört Tavsiyeleri ve Fiyatları

Erkek ve kadın gardırobunun olmazsa olmazlarından olan tişört çeşitleri, günün her saati kullanım imkânı sunarlar. Tüm zamanların en sevilen ve tercih edilen kaliteli erkek tişört modelleri, yaz ya da kış fark etmeden günün her saati, hayal ettiğiniz kadar iyi görünmenize yardımcı olur. Unutmamalısınız, hangi vücut tipine sahip olursanız olun, ana önceliğiniz dikkatleri üstünüze çekecek şekilde giyinmek olmalıdır. Ayrıca giydiklerinizin içinde kendinizi rahat hissetmeniz de son derece önemlidir. Vücut tipinize en uygun indirimli tişört modellerini Slazenger'da bulabilir, dilediğiniz ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası
Spor Ayakkabı Temizlemenin 10 Püf Noktası

Her evde kendine yer bulan ve sıklıkla kullanılan spor ayakkabı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bu süreçte ayakkabının ilk günkü formunu kaybetmemesi için doğru yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle spor ayakkabı temizlemenin 10 püf noktası şu şekilde sıralanabilir:

Devamını Oku...
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları
Kadın Terlik Modelleri ile Kolay Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Büyük bir özenle seçilen ve giyilen kıyafetlerin en büyük tamamlayıcısı, terlik kombinini doğru yapmaktır. Bu süreçte kendini iyi hissetmek ve dışarıya çıktığında herkesin kombinini güzel bulmasını isteyebilirsin.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar


Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.