Yağmurluk ve Rüzgarlık Arasındaki Farklar Nelerdir?

12 Temmuz 2021

Bu tür giyim ürünleri ise sıklıkla birbirine karıştırılır ya da aynı işleve sahip olduğuna inanılır. Oysaki yağmurluk ile rüzgârlık olarak kullanılan kıyafetler birbirinden farklıdır ve kendine özgü özelliklerle donatılır.  

Outdoor giyim ürünleri arasında yer alan yağmurluk ile rüzgârlık modellerinin birbirinden farkları ise şu şekilde sıralanabilir: 

  • Outdoor yağmurluk seçenekleri yoğun yağışlı yerlerde bile rahatlıkla dolaşmanızı ve vücudunuzu kuru tutmanızı sağlar. Rüzgârlık modelleri ise özellikle rüzgârı ve soğuğu keserek güvenli bir deneyim sunar.  

  • Yağmurlukları soğuk havalarda kullandığınız zaman üşüyebilir, rüzgârlıkları ise yağmurlu havada tercih ederseniz ıslanabilirsiniz.  

  • Farklı amaçlarla kullanılan bu tarz kadın / erkek spor giyim ürünleri, farklı kumaşlarla üretilir. Rüzgârlık modellerinde daha çok polyester ve elastan malzeme bulunur. Polyesterin yoğunluğu ise daha fazla olur. Dış kaplamalarda ise poliüretan kullanılır. Özellikle kol bölgelerinde poliamit malzemelere yer verilir. Spor yağmurluk çeşitlerinde ise poliamit, polyester ve elastan kullanılır. Poliüretan kaplamalara da yer verilen ürünlerin cep bölgelerinde de çoğu zaman polyester malzeme tercih edilir.  

Her iki ürün de kendi alanında dayanıklı ve sağlam bir şekilde tasarlanarak satışa sunulur. Bu sayede oldukça başarılı erkek ve kadın spor giyim ürünleri ortaya çıkar. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alma işlemlerini gerçekleştirerek ideal bir deneyim elde edebilirsiniz.  

Yağmurluk Modelleri Koruma ve Yalıtım Bakımından Nasıl Fayda Sağlar? 

Rüzgârlık modelleri rüzgâr ve soğuk konusunda koruma sağlar. Bu yönüyle de outdoor mont modelleriyle benzerlik gösterir. Yağmurluk kumaşı ise ideal özelliklere sahip olduğu için yağmur suyunu iç bölgeye geçirmez. Yüksek koruma sağlayan bu ürünler, sağanak yağmurlarda bile keyifli ve konforlu bir deneyim sunar.  

Yağışlara karşı özel membran kaplamaları bulunan kapşonlu yağmurluk seçenekleri, kusursuz bir koruma sağlayarak iç bölümde yer alan kıyafetlerin ıslanmasını engeller. Bu membran malzeme genellikle iç ve dış katman arasına yerleştirilir. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı ince yağmurluklar üretilir.  

İhtiyacınıza göre kısa ya da uzun yağmurluklardan birini alarak outdoor aktivitelerinizde çok daha yüksek performans gösterebilirsiniz. Su tutmaz özellikte olan bu tarz ürünlerin üzerinden su kayıp gider ve herhangi bir sızma söz konusu olmaz.  

Benzersiz yalıtım özelliğine sahip olan rüzgârlıkların aksine terletmeyen yağmurluk seçeneklerinde güçlü bir ısı yalıtımı olmaz. Böylece ter dışarı rahatlıkla atılır ve ferah bir deneyim elde edilir.  

İdeal Özelliklere Sahip Yağmurluk Modeli Nasıl Olmalı? 

Outdoor ürünler arasında ön plana çıkan yağmurluk modellerinin seçimi büyük bir özen gerektirir. Seçim sürecinde pek çok detaya dikkat etmeniz gerekir. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir: 

  • Koşu yağmurluğu alacağınız zaman kumaşın su geçirmez seviyesine dikkat etmeniz gerekir. Kaliteli ve güvenilir ürünlerde üretim sırasında çok çeşitli testler yapılır. Böylece su geçirmezlik seviyesi net olur.   

  • İçinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz modellere yönelmelisiniz. Bu sayede rahatlıkla hareket edebilir ve bunalmadan aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik sadece yağmurlukta değil, outdoor ceket, mont, rüzgârlık gibi ürünler için de geçerlidir.  

  • Hafif ve kullanışlı tasarımlara yönelerek keyifli bir deneyim elde edebilirsiniz. Ağır olan yağmurluk mont modelleri, performansınızı ve veriminizi düşürür.  

Siz de tüm bu detaylara dikkat ederek Slazenger ürünleri arasından ihtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Kampanyalı veya indirimli yağmurluk fiyatları üzerinden de kolaylıkla ve güvenle ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Böylece outdoor aktivitelerinizde konforlu olmanın keyfine varabilir, bunları günlük hayatta da kullanabilirsiniz.  

Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar
Kombinlerinizi Tamamlayacak En İyi Spor Ayakkabılar

Yaşınız, tarzınız ve konfor beklentileriniz ne olursa olsun, spor ayakkabı modelleri her koşulda şıklığınızı zirveye taşır.

Devamını Oku...
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları
Rahat Kadın Terlik Seçmenin Püf Noktaları

Ayakları hassas olan kadınlar için rahat ve anatomik açıdan destekleyici terlik modelleri seçmek son derece önemlidir.

Devamını Oku...
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar
Slazenger Spor Ayakkabılarında İndirimli Fiyatlar

Aktif yaşam tarzına hazırlanırken bütçenizi zorlamadan en kaliteli spor ayakkabı çeşitlerini satın almak hayal değil.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.