sadsad x
asdasd

Yürüyüş Ayakkabısı ve Koşu Ayakkabısı Arasındaki Farklar

15 Şubat 2021
Yürüyüş Ayakkabısı ve Koşu Ayakkabısı Arasındaki Farklar

Rahatlık açısından en önemli faktörlerden olan spor ayakkabılar antrenman türüne göre farklı isimler alır. En sık tercih edilen çeşitler arasında koşu ve yürüyüş ayakkabısı yer alır. Zeminin türüne ve elde edilmek performansa göre değişiklik gösteren spor ayakkabı seçenekleri değişen yastıklama sistemine sahiptir. Bu sayede aktiviteleriniz esnasında kendinizi daha dinamik ve daha az yorgun hissedersiniz.  

Ancak ayağınızın anatomisine ve aktivite türüne uygun ayakkabıyı bulmanız gerekir. İşte yürüyüş ve koşu ayakkabısı arasındaki farklar: 

1.Ayak Hareketlerindeki Özgürlük 

Yürüyüş ve koşu ayakkabıları arasındaki en önemli fark sağladığı performanstır. Kadın ve erkek koşu ayakkabısı modelleri ayağın hareket özgürlüğünü destekler. Aktiviteler esnasında ayak farklı hareket sergiler. Bu doğrultuda koşu ayakkabısı ile tam odaklı ve daha zorlu hareketler yaparak yüksek performans ortaya çıkarabilirsiniz.  

2. Yastıklama Sistemi  

Spor ayakkabıların iç kısmı farklı özelliklere sahiptir. Bazı modellerde çift yastıklama sistemi bulunur. Genellikle koşu ayakkabılarının iç kısmı oldukça yumuşak malzemeden üretilir. Her adımınızda kendinizi uçacak gibi rahat ve özgür hissedersiniz. En iyi yürüyüş ayakkabısı çeşitlerinde genellikle yastıklama sistemi bulunur. Fakat yürüyüş ayakkabıları daha çok dengeli duruş sergileme amacı taşır.  

3. Destekleme Sistemi 

Spor ayakkabılar ağırlık merkezi dikkate alınarak tasarlanır. Yürüyüş yaparken ayak daha fazla esner. Koşu ayakkabılarında ise güç belirli bir kısma odaklanır. Bu doğrultuda yürüyüş ayakkabısı ile koşmak, koşu ayakkabısı ile de yürümek zararlıdır.  

4. Estetik Detaylar 

Spor ayakkabılarda estetik detaylar birbirinden farklıdır. Kadın yürüyüş ayakkabısı çeşitlerinin renkleri pembe, mor veya lila gibi farklı tonlarda karşımıza çıkar. Erkek yürüyüş ayakkabısı ise koyu renklerden oluşur. Fakat modellerin unisex seçenekleri de bulunur. Bununla birlikte; koşu ayakkabılarında dinamik çizgiler dikkat çeker. Birçok model farklı renk ve stilde çizgilere sahiptir.  

Spor Ayakkabı Nasıl Seçilir? 

Spor ayakkabı seçimi yaparken hangi amaçla kullanmak istediğinizi göz önüne almanız gerekir. Eğer spor salonunda ya da doğa aktiviteleri esnasında ürüne ihtiyacınız varsa koşu ayakkabısı satın alabilirsiniz. En iyi koşu ayakkabısı çeşitleri sayesinde aktivelerinizden elde ettiğiniz performansı da arttırabilirsiniz.  

Ayak yapısını dikkate almak gerekir. Özellikle taraklı ayağa ya da topuk dikenine sahip olan kişiler, seçiminde daha dikkatli olmalıdır. Bu doğrultuda ortopedik yürüyüş ayakkabısı seçmek daha doğru olacaktır. Ortopedik ayakkabılar ileri yaşlardaki kişiler için de doğru bir seçimdir. 

Spor düzeyi dikkate alınmalıdır. Doğada spor yapmak için dağ yürüyüş ayakkabısı satın alınması gerekir. Dağcılık için uygun olan model seçenekleri güçlü tutuş sergilemesinin yanı sıra, zorlu koşullara uyum sağlar. 

Kullanıcı deneyimleri dikkate alınmalıdır. Koşu ayakkabısı tavsiye ve yorumları okunarak seçim yapılmalıdır. Diğer kullanıcıların fikirlerinin alınması sayesinde alışverişten elde edilen memnuniyet de artış gösterir. Siz de Slazenger kadın koşu ayakkabısı seçenekleri başta olmak üzere birçok farklı model arasından inceleme yaparak alışveriş yapabilirsiniz.  

Soğuk Havalara Karşı Slazenger Outdoor Bot ile Hazırız!
Soğuk Havalara Karşı Slazenger Outdoor Bot ile Hazırız!

Kışlık bot koleksiyonunda yer alan Slazenger kadın ve erkek outdoor bot modelleri tasarım özellikleri ile birçok avantaj sunar. Dayanıklı kumaşları, iç taban desteği, zeminlerde tutuş sağlayan dış taban tasarımı, yarım ve yüksek bilek modeli ile şehir içi ve outdoor aktivitelerine tam destek sağlar. 

Devamını Oku...
Kış Sporları İçin En İyi Giyim Önerileri
Kış Sporları İçin En İyi Giyim Önerileri

Suya dayanıklı ürün gruplarından destek almak kış sporlarına konfor kazandırır. Kış sporları için hangi spor giyim ürünlerini tercih etmeniz gerektiğini öğrenmek ister misiniz? Bot modellerinden montlara kadar pek çok ürünü satın alırken dikkat etmeniz gereken detayları hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku...
Sakatlıkların Önüne Doğru Spor Kıyafeti ile Geçin!
Sakatlıkların Önüne Doğru Spor Kıyafeti ile Geçin!

Yeni spor giysileri alırken mutlaka mevsim koşullarına uygun seçenekleri tercih etmelisiniz. Spor yaparken giyilecek kıyafetler mevsim koşullarına uygun olduğunda egzersiz konforunuzu artırmanız kolaylaşır. Sıcak mevsim koşullarında teri emen ve sizi kuru bir hisle buluşturan kumaş seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.